Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 583 332 821

O nás

Novinky a média


Dialyzovaní pacienti si mohou dopřát i letní grilování. Dietní zvyklosti však musí dodržovat neustále

25.8.2022

Pacienti s potřebou docházet na dialýzu, mají výrazně omezenou funkci ledvin, nebo je u nich funkce ledvin nezvratně zastavena. Tělo se nemá jak zbavovat nadbytečné vody a odpadních látek metabolismu. S nástupem dialyzační léčby se u dialyzovaných pacientů mění stravovací návyky a dietní zvyklosti, které je třeba dodržovat i během letních měsíců. I během veder si musí hlídat optimální pitný režim.

celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

1.10.2021

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

30.9.2021

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

celý článek


Venkovní grilování si užijeme i během babího léta. Pozor na zvýšený příjem soli, radí primář AGEL Dialýzy

3.9.2021

Prázdniny jsou sice za námi, ale tím nekončí oblíbené venkovní zábavy a posezení s přáteli a rodinou. K tomu patří i grilování, díky kterému konzumujeme více soli než jsme zvyklí. Přitom větší příjem soli zvyšuje krevní tlak a má negativní dopad na naše ledviny.

celý článek


Primář ze šumperské dialýzy po mnoha letech pacientům koledy nezazpívá. O dárky ani ducha Vánoc přesto nepřijdou

18.12.2020

Po více než dvaceti letech se adventní čas musí obejít na AGEL Dialýze v Šumperku bez zpívání oblíbených koled. Zdravotníkům se i tak podařilo navodit kouzelnou atmosféru Vánoc a pro pacienty, kteří zde musí docházet i během svátků, připravit malé překvapení.

celý článek


Prázdninovou dialýzu absolvoval v Šumperku i turista z New Yorku

31.8.2020

Pandemie koronaviru se během letošního léta podepsala také na zájmu cestovatelů o tzv. prázdninové dialýzy, jejichž počet v uplynulých letech opakovaně rostl. Aktivní pacienti s poruchou ledvin trávící volný čas v Jeseníkách i letos využívají služeb AGEL Dialýzy v Šumperku, ne ale v takové míře jako v minulosti.

celý článek


Své ledviny si předcházejte, radí primář Dialýzy Šumperk

4.3.2020

Ledviny stojí v centru metabolismu, a pokud je postihne onemocnění, ovlivní to fungování celého organismu. Zpočátku může pacient čelit „jen“ zvyšování krevního tlaku, ale v pokročilejších stádiích dochází k závažným poruchách fungování ledvin až k jejich selhání. Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL, měsíčně poskytuje péči stovce pacientů, kteří mají s tímto scénářem zkušenost. Nejmladší klient zdejší dialýzy má pouhých 18 let. V rámci Světového dne ledvin proto nabádají lékaři veřejnost k důslednější péči o své ledviny.

celý článek


Pacientům Dialýzy Šumperk přišel zazpívat koledy primář s kolektivem zdravotníků

20.12.2019

Předvánoční zpestření si pro pacienty Dialýzy Šumperk, která patří do skupiny AGEL, připravil zdejší kolektiv. V čele s primářem MUDr. Petrem Schlemmerem, který zpěv doprovázel i hrou na kytaru, zpíval tým zdravotníků pacientům vánoční koledy. Žádný z klientů tak nepřijde o kouzelnou atmosféru Vánoc.

celý článek


Mikulášská nadílka čekala na pacienty Dialýzy Šumperk

6.12.2019

Úsměvy vykouzlila včera i dnes pacientům Dialýzy Šumperk, patřící do skupiny AGEL, drobná mikulášská nadílka. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

celý článek


Vyvarujte se dehydratace a následného selhání ledvin, pijte čistou vodu, radí primář Dialýzy Šumperk

17.7.2019

Pít po celý den čistou pramenitou vodu, aby si člověk udržel hydratovaný organismus, je pro mnohé nesplnitelný úkol. Lidé své ledviny nejčastěji zanedbávají tím, že pijí nevhodné nápoje, přijímají nedostatek tekutin anebo je přijímají nárazově. To vede u každého desátého Čecha k onemocnění ledvin, až k jejich selhání. O akutním selhání ledvin vědí své čtyři noví pacienti Dialýzy Šumperk, jež patří do skupiny AGEL, které spolu s dalšími pěti podezřeními na onemocnění ledvin ošetřili zdravotníci Dialýzy za poslední měsíc. Nárůst pacientů zde pozorují dlouhodobě, proto dbají na prevenci a zdůrazňují lidem, že základem pitného režimu nejsou minerálky, natož slazené nápoje s vysokým obsahem cukru.

celý článek


Dialýza Šumperk získala dvě nová moderní lůžka

27.5.2019

Dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka získala Dialýza Šumperk. Moderní resuscitační lůžka s váhou slouží pacientům, kteří jsou odkázání na dialyzační léčbu. Nové špičkové vybavení, které nahradilo starší typ, přišlo zdravotnické zařízení téměř na půl miliónu korun.

celý článek


Den ledvin v Šumperku navštívila více než stovka zájemců

20.3.2019

Ve čtvrtek 14. března proběhl na šumperské dialýze tradiční Den ledvin. Během celého dne bylo vyšetřeno 106 lidí, přičemž u 55 příchozích byly zaznamenány hodnoty odchylující se od normy. Šest klientů bylo pozváno k podrobnějšímu vyšetření v nefrologické ambulanci, čtyřiceti klientům bylo doporučeno navštívit praktického lékaře a devíti jinou specializovanou ambulanci.

celý článek


Druhý březnový čtvrtek bude na Dialýze v Šumperku patřit prevenci ledvinových onemocnění

8.3.2019

Ledviny jsou životně důležitým orgánem, který z těla odvádí odpadní látky a udržuje optimální tělesnou hladinu tekutin. Proto by se každý měl preventivně zajímat o to, zda jsou jeho ledviny v pořádku. Dialýza v Šumperku, která patří do skupiny AGEL, podporuje osvětu a prevenci a každoročně si připomíná Světový den ledvin, kdy lidem nabízí bezplatná vyšetření bez nutnosti předchozího objednání. Letos se akce uskuteční ve čtvrtek 14. března od 9 do 17 hodin.

celý článek


Dovolenou v Jeseníkách si mohou díky Dialýze Šumperk užít i pacienti odkázaní na dialýzu

19.7.2018

Onemocnění ledvin s nutností dialyzační léčby znamená pro každého pacienta řadu omezení. Jedním z nich je potřeba pravidelné očisty krve, která probíhá obvykle ve spádovém dialyzačním středisku několikrát týdně. Díky nabídce dočasné péče však dnes mohou i tito pacienti cestovat – a to například do malebné krajiny Jeseníků, kde dialyzační péči všem zájemcům nabízí Dialýza Šumperk, člen skupiny AGEL. Její služby v průběhu léta využívá pravidelně několik desítek zájemců o rekreační dialýzu.

celý článek


Dialýza Šumperk pořídila nový výtah pro pacienty i zásobování

18.7.2018

Pacienti s onemocněním ledvin se na šumperské dialýze vozí novým výtahem. Zdravotnické zařízení, které je členem skupiny AGEL, investovalo do obměny původního vybavení z 90. let 20. století a zakoupilo nový moderní výtah za více než milion korun. Novým výtahem se přitom nebudou vozit pouze pacienti a zaměstnanci, ale poslouží i k zásobování celé budovy.

celý článek


Tři čtvrtiny vyšetřených na Dni ledvin Dialýzy Šumperk bylo odesláno k dalšímu vyšetření

9.3.2018

Alarmující výsledky zaznamenali během včerejšího dne zdravotníci Dialýzy Šumperk na preventivně osvětové akci Den ledvin. Během celého dne zde vyšetřili 75 lidí, přičemž u tří čtvrtin z nich zaznamenali hodnoty odchylující se od normy. Naprostá většina účastníků akce tak dostala od zdravotníků doporučení podstoupit navštívit svého praktického lékaře nebo přímo specializovanou ambulanci.

celý článek


Prověrku ledvin nabídne Dialýza Šumperk zdarma

5.3.2018

Onemocnění ledvin budou už tento čtvrtek hlavním tématem v řadě zdravotnických zařízení. Druhý březnový čtvrtek je totiž Světovým dnem ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Dialýza Šumperk, která zve na čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent obyvatel, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty na Dialýzu Šumperk

14.12.2017

Sváteční atmosféra a vánoční duch dorazí v adventním období také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Již v těchto dnech zdobí prostory dialýzy vánoční dekorace, zároveň ale každý pacient, který dorazí na dialýzu v období svátků, obdrží od personálu malou vánoční pozornost. Chybět navíc nebudou ani koledy, a to v živém podání personálu Dialýzy Šumperk.

celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

celý článek


Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

celý článek


Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího. V Jeseníku jsou lidé zdravější.

13.3.2017

Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

celý článek


Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6.3.2017

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

celý článek


Loňský rok přivedl na Dialýzu Šumperk rekordní počet pacientů s akutním selháním ledvin

16.1.2017

Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu. Loňský rok byl však na tyto případy nečekaně bohatý – alespoň na Šumpersku. V roce 2016 muselo na Dialýze Šumperk, která patří do skupiny AGEL, podstoupit akutní dialýzu rekordních 94 pacientů.

celý článek


Dialyzované pacienty stále více lákají Jeseníky. Péči jim zajišťuje Dialýza Šumperk

13.9.2016

Před 20 lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Díky službám Dialýzy Šumperk, která je členem skupiny AGEL, mohou nemocní vyrazit také do Jeseníků. V letošním roce zde přicestovalo již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok, kdy Dialýzu Šumperk oslovilo celkem 17 rekreantů.

celý článek


Na 500 pacientů prošlo za dvacet let fungování Dialýzou Šumperk

26.7.2016

Letos uběhlo právě 20 let od doby, kdy do křesel na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL, usedali první pacienti. Celkem se jich zde od roku 1996 léčilo na pět set a za tyto dvě dekády prošlo i samo zařízení řadou změn. Dialyzační přístroje jsou dnes v šumperské dialýze bezpečnější, proces dialýzy méně zatěžující, prostředí estetičtější a komfortnější. A díky tomu všemu také dnes lidé odkázaní na dialýzu přežívají stále déle a mají daleko větší možnosti - například v oblasti cestování.

celý článek


Letní horka mohou způsobit nejen úpal, ale také poškodit ledviny, varují odborníci z Dialýzy Šumperk

12.7.2016

Teplé prázdninové období a s ním spojené letní dovolené představují pro většinu lidí tu nejpříjemnější část roku. Lidský organismus je ale vysokými letními teplotami značně zatěžován. Při nedodržení pitného režimu pak může pobyt v horku končit nejen úpalem či úžehem, křečemi či bezvědomím z dehydratace, ale dokonce i poškozením ledvin.

celý článek


Dialýza Šumperk nabídla zájemcům návštěvu nefrologické ambulance

14.3.2016

Dialýza Šumperk nabídla ve čtvrtek 10. března od 9 do 17 hodin zájemcům návštěvu nefrologické ambulance. Mohli se tu nechat zdarma vyšetřit.

celý článek


Světový den ledvin - přijďte 10. března 2016 od 9.00 do 17.00 do nefrologické ambulance Dialýzy Šumperk s.r.o.

1.3.2016

Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost letos vyhlásila již jedenáctý ročník Světového dne ledvin. Přijďte již 10. března 2016 od 9.00 do 17.00 do nefrologické ambulance Dialýzy Šumperk s.r.o.

celý článek


Klienti Dialýzy Šumperk si mohou krátit čas bezplatným surfováním po internetu

11.2.2016

Dialýza Šumperk se snaží naslouchat potřebám svých klientů. Cílem služby je zpříjemnit kloientů čas během dialýzy. Věříme, že tato novinka přinese klientů ještě větší komfort a mnozí ji ocení.

celý článek