Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 583 332 821

O nás

Mikulášská nadílka čekala na pacienty Dialýzy Šumperk

6.12.2019

Úsměvy vykouzlila včera i dnes pacientům Dialýzy Šumperk, patřící do skupiny AGEL, drobná mikulášská nadílka. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Po proběhlé ranní vizitě čekalo včera i dnes na 15 pacientů dialyzační směny překvapení v podobě perníčku s mikulášským motivem. Sladkou mikulášskou nadílku předali zdravotní sestry a lékaři osobně pacientům a popřáli jim pěkné prožití adventní doby. Tato drobná pozornost vyvolávala u pacientů Dialýzy Šumperk úsměv i potěšení.

„Mikulášská odměna je u nás tradicí a pacienti se na ni vždycky těší, protože jim zpestří jednotvárný dialyzační proces, na který pravidelně dochází. Adventní tradice mají kouzelnou moc a velmi blahodárně působí na psychiku našich klientů. Mnozí z nich, ačkoliv jsou už dospělí, se rádi vracejí do dětských let, aby si připomněli tento kouzelný čas,“ říká staniční sestra Dialýzy Šumperk Marcela Horníčková.

Dialýza Šumperk zajišťuje ve své spádové oblasti specializovanou zdravotnickou péči o pacienty s nefrologickým onemocněním. Pacientům se selháním ledvin nabízí hemodialyzační léčbu včetně hemodiafiltrace. Dle preference pacientů umožňuje také léčbu peritoneální dialýzou. Všechny vhodné pacienty co nejdříve zařazuje do transplantačního programu, v některých případech mohou dostat novou ledvinu ještě před zahájením samotné dialýzy. Součástí střediska je nefrologická ambulance, ve které personál vyšetřuje a léčí pacienty s postižením ledvin nejrůznějšího původu. Nově má zařízení k dispozici také dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka s vestavěnou váhou umožňující přesně určit stupeň převodnění pacienta.

 

 

 

zpět na novinky