Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 583 332 821

O nás

Dialýza Šumperk o Velikonocích zpříjemní pacientům léčbu

11.4.2017

Sváteční atmosféra a velikonoční duch dorazí před Velikonocemi také za pacienty Dialýzy Šumperk, a to přímo na pracoviště zdravotnického zařízení. Každý pacient, který dorazí na dialýzu ve středu 12. a čtvrtek 13. dubna, totiž obdrží od personálu malou velikonoční pozornost. Akce přitom platí jak pro stálé pacienty, tak i pro ty, kteří na Dialýzu Šumperk přijdou mimořádně, například v rámci cestování během svátků.

„Pro většinu z nás jsou Velikonoce obdobím volna. Nemoci si ale volno neberou a pacienti, kteří potřebují dialyzační léčbu, musí své procedury absolvovat mnohdy i o svátcích. Pro ty, kteří přijdou během svátků právě k nám, máme nachystáno alespoň malé sladké velikonoční překvapení,“ říká primář Dialýzy Šumperk MUDr. Petr Schlemmer s tím, že smyslem velikonoční akce je zpříjemnit absolvování nutných lékařských procedur všem stálým klientům, stejně jako novým pacientům z celé republiky, kteří přijedou na Šumpersko například strávit svátky a budou potřebovat dialyzační léčbu.

„Není pochyb o tom, že dialyzační léčba s sebou nese značné omezení pro život každého pacienta. Pacienti musí pečlivě hlídat svůj jídelníček a jejich týdenní režim je často vázán na pravidelné návštěvy dialyzačního střediska. Neznamená to ale, že by si pacienti s onemocněními ledvin nemohli dopřát dovolenou. Pouze je zapotřebí zajistit si dočasně možnost dialyzační léčby v dané lokalitě, což v Jeseníkách díky Dialýze Šumperk není problém,“ vysvětluje primář Schlemmer s tím, že Dialýza Šumperk nabízí ambulantní nefrologickou péči, hemodialýzu, hemodiafiltraci i peritoneální dialýzu.

Veškerá léčba je přitom i při dočasné změně střediska standardně hrazena zdravotními pojišťovnami.

Zájemci o dočasnou dialyzační léčbu, ať už aktuálně v období Velikonoc nebo i kdykoliv jindy v průběhu roku, se mohou hlásit na telefonním čísle 583 332 821 nebo na e-mailové adrese dialyza@dls.agel.cz, kde zjistí veškeré podrobné informace, rezervují si termíny a dohodnou si s personálem podrobnosti.

zpět na novinky