Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 583 332 821

O nás

Pacientům Dialýzy Šumperk přišel zazpívat koledy primář s kolektivem zdravotníků

20.12.2019

Předvánoční zpestření si pro pacienty Dialýzy Šumperk, která patří do skupiny AGEL, připravil zdejší kolektiv. V čele s primářem MUDr. Petrem Schlemmerem, který zpěv doprovázel i hrou na kytaru, zpíval tým zdravotníků pacientům vánoční koledy. Žádný z klientů tak nepřijde o kouzelnou atmosféru Vánoc.

Tradičního zpívání vánočních koled se účastnili všichni zaměstnanci, kteří tak spolu s pacienty za doprovodu kytary primáře MUDr. Petra Schlemmera vytvořili opravdovou atmosféru Vánoc. „Společně takto zpíváme každoročně na Vánoce už více než 20 let,“ uvedl primář Dialýzy Šumperk MUDr. Petr Schlemmer. Po skončení zpěvu zdravotníci popřáli jednotlivě každému pacientovi krásné prožití vánočních svátků a předali drobný dárek, kterým v letošním roce byla svíčka s vánočním motivem.

Dialýza Šumperk zajišťuje ve své spádové oblasti specializovanou zdravotnickou péči o pacienty s nefrologickým onemocněním. Pacientům se selháním ledvin nabízí hemodialyzační léčbu včetně hemodiafiltrace. Dle preference pacientů umožňuje také léčbu peritoneální dialýzou. Všechny vhodné pacienty co nejdříve zařazuje do transplantačního programu, v některých případech mohou dostat novou ledvinu ještě před zahájením samotné dialýzy. Součástí střediska je nefrologická ambulance, ve které personál vyšetřuje a léčí pacienty s postižením ledvin nejrůznějšího původu. Nově má zařízení k dispozici také dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka s vestavěnou váhou umožňující přesně určit stupeň převodnění pacienta.

 

zpět na novinky